İstanbul Designer

 

Windows da en çok kullandığımı işlemlerden birisi de Yeni Klasör Oluşturmaktır.

Klasör oluşturma yöntemleri;

YENİ KLASÖR OLUŞTURMAK

Klasör, bilgisayarımızda dosyalarımızı kategorilere ayırmak ve aradığımızı bulmak için oluşturulan sarı klasör şekilli ve boyut olarak yer kaplamayan simgelerdir. Amacımız resimlerimizi bir klasöre, evraklarımızı bir klasöre koyarak bilgisayarımızda düzenli çalışmayı sağlamaktır. 

KLASÖR OLUŞTURMA ADIMLARI

klasor-olusturmak
  • Masaüstü ya da bulunduğumuz dizinin (klasörün içinde) boş bir alanına bir klasör oluşturmak için önce sağ tek tıklanır.
  • Açılan menüden YENİ > KLASÖR seçeneği sol tek tıklayarak seçilir.
  • Klasörümüz oluştu. Adını değiştirmemiz için “Yeni Klasör” yazısı seçili (taralı halde) gelir. İstersek, klasör adını değiştirebilir ve ardından ENTER tuşuna basarak bunu onaylayabiliriz.

KLASÖR İÇERİSİNDE KLASÖR OLUŞTURMAK

  • Oluşturduğumuz klasör üstüne gelip SOL çift tıklayarak klasör penceresini açarız.
klasor-icinde-klasor
  •  Klasör penceresinin solunda YENİ KLASÖR OLUŞTUR seçeneği sol tek tıklanarak klasör içerisine yeni klasör oluşturulur. ENTER diyerek ismi de onaylayarak işlemi tamamlarız.

Makaleyi nasıl buldunuz?

Yıldıza tıkla ve değerlendir!

Ortalama puanı / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

İstanbul Designer

istanbul designer admin

HAKKINDA

1996 yılından itibaren Elektrik-Elektronik, Bilgisayar donanımı ve yazılımı konularında lise eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında 2000-2004 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde çeşitli programlama dilleri ile Uzaktan Eğitim Yöntemleri eğitimleri almış bunların üzerine farklı sektörlere hitap eden eğitim yazılımları ve uzaktan eğitim projeleri geliştirmiştir. Dünyada ilk …

Copyright © 2022 İstanbul Designer | Designed by İstanbulDesigner |