İstanbul Designer

 

WordPress

WordPress, GPL (General Public Licence) Genel Kamu Lisanslı, PHP (Personal Homepage) ve MySQL (Veritabanı yönetim sistemi) kullanılarak yazılmış bir kişisel site yayın sistemidir. WordPress’in amacı internet üzerinde web tasarım bilgisi olmayan bir kişinin rahatlıkla kendi web sitesini ve içeriğini yönetebileceği bir CMS (Content Management System – İçerik Yönetim Sistemi) olarak günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Başlangıçta kişisel blog sistemi olarak geliştirilse de günümüzde e-ticaret  sitelerinden (woocommerce eklentisiyle), hizmet sektörüne, portfolyo sitelerine, kurumsal sitelere kadar birçok alanda web sitesi yapmak mümkündür. WordPress geliştiricileri açık kaynak kodu savunan bir gruptur. Bu sayede tüm dünyada geliştirici sayısı artarak internette yaygın olarak kullanılan bir içerik yönetim sistemine dönmüştür. Ki bununla birlikte sayısız eklentileri (plugins), bileşenleri (widgets) ve temaları (themes, önyüz tasarımları) geliştirilmektedir. Bunların yanı sıra Google Seo açısından gelişmiş bir altyapısı olması nedeniyle Google gibi arama motorları tarafından da site incelemelerinde yapısal olarak beğeni toplamıştır.

Sizlere WordPress derslerimizde ilgili içerik yönetim sisteminin kurulumu için gereken sanal sunucu kurulumu, eklentiler, bileşenler, menüler, temalar, vb. kullanımı hakkında bilgiler vermekteyiz. Aşağıdaki WordPress dersleri güncellenerek devam edecektir.

İstanbul Designer

istanbul designer admin

HAKKINDA

1996 yılından itibaren Elektrik-Elektronik, Bilgisayar donanımı ve yazılımı konularında lise eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında 2000-2004 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde çeşitli programlama dilleri ile Uzaktan Eğitim Yöntemleri eğitimleri almış bunların üzerine farklı sektörlere hitap eden eğitim yazılımları ve uzaktan eğitim projeleri geliştirmiştir. Dünyada ilk …

Copyright © 2022 İstanbul Designer | Designed by İstanbulDesigner |