İstanbul Designer

 
istanbul designer admin

1996 yılından itibaren Elektrik-Elektronik, Bilgisayar donanımı ve yazılımı konularında lise eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında 2000-2004 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde çeşitli programlama dilleri ile Uzaktan Eğitim Yöntemleri eğitimleri almış bunların üzerine farklı sektörlere hitap eden eğitim yazılımları ve uzaktan eğitim projeleri geliştirmiştir. Dünyada ilk olarak yapılan bazı e-learning projelerine imza atmıştır.

TT CMS (TT Content Management System)

İstanbul Designer, Tarık TURAN’ın Bilişim Teknolojilerinden İşletim sistemi kullanımı, Microsoft Ofis ve Web Tasarım konusundaki bilgilerini ve de portfolyosunu paylaştığı kişisel sitedir. Site altyapısı 2014 yılında kendisi tarafından PHP, Mysql, Html, Css, Jquery benzeri web teknolojileri kullanılarak tasarlanmıştır. Veri tabanı mimarisi (mysql) ve yönetim paneli tasarımı ve kodlaması (ux & ui) 2007 yılında başlayıp hala geliştirmeye devam ettiği TT CMS (TT Content Management System) ile yapılmıştır. Bu sistem sayesinde dünyada yaygın olarak kullanılan WordPress altyapısının benzeri olan kendi yönetim paneli olan ve eklentilerle zenginleştirilebilen bir Türkçe hazır blog ve web site kurulum scripti olarak kullanılabildiği gibi sitenin türüne göre ek modüllerle otele resepsiyon paneli, soru-cevap sistemi, slider, haber, duyuru, vb. eklentilerle kısa sürede geliştirilebilir siteler yapılabilmektedir. İlgili sistem gelişen günümüz web teknolojileri ve eski, yeni tarayıcılar, cihazlar (mobil, tablet, pc, vb.) baz alınarak geliştirilmeye devam etmektedir.

Tarık TURAN ( İstanbul Designer ) Neler Yapar?

temel eğitim dersleri vermektedir.

Site içerisinde web tasarım, Google Seo, bilgisayar kullanımı ve de ofis programları (Word, Excel, Powerpoint, vs.) üzerine videolu dersler ve bilgisayar kullanımı ile ilgili çeşitli makaleler yer almaktadır. Bu sitede orijinal ve tamamı Türkçe olan içerik yönetim sistemi ( Content Management System ) olan TTCMS v2.0 ile kolay yönetilebilir kurumsal ve de şahıs web site çalışmalarıma ve de ilgili konulardaki videolu anlatımlara ulaşabilirsiniz. Herhangi bir konuda bana iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Not: SEO açısından daha verimli olması için sitemizin 2022 itibariyle hostingi değiştirilmiş, WordPress’e geçilmiş ve SSL ile güvenliği artırılmıştır.

Copyright © 2022 İstanbul Designer | Designed by İstanbulDesigner |

Yukarı Çık