İstanbul Designer

 

Excel

Microsoft Excel, Microsoft firması tarafından Windows ve Apple Macintosh işletim sistemlerinde çalışmak üzere yazılmış ve ofis paket programlarından en sık kullanılanı olan bir tablolama programıdır. Türkiye’de hesap tablosu ya da elektronik tablolama denilince akla gelen ilk programdır. İçerisinde Milyonlarca hücre bulunan satır ve sütun yapılarından oluşan çalışma sayfalarının oluşturduğu çalışma kitapları şeklinde dosya yapısına sahiptir. Hemen hemen aklınıza gelebilecek her türlü finansal tablo, grafik, veritabanı, vb. oluşturabileceğiniz ve gelişmiş hesaplamalar yapabileceğiniz işlevleri olan Excel programı aynı zamanda Visual Basic programlama diliyle Makrolar yazılarak programda yetersiz görülen noktalar kullanıcılar tarafından geliştirilebilmektedir.

Excel programı Ofis paket programlarıyla birlikte her 3-4 yılda bir yenilenmektedir. Örneğin: Ofis 97,2003,2007,2010, vb. sürümleriyle birlikte program içerisie yeni işlevler eklenmekte ve  kullanımı daha da kolaylaştırmaya dönük eklentiler yapılmaktadır. Sınırları genişletmek için eski sürümlerinde 65.536 satır ve 256 sütun olan çalışma sayfası sınırları, Ofis 2007 ve sonrasında çıkan sürümlerinde 1.048.576 satır ve 16.384 sütun sayısına çıkarılmıştır.

Günümüzde internetin gelişmesiyle Ofis 365 sürümüyle birlikte internet üzerinde bulut sistemlerinde çalışacak şekilde Excel ve diğer ofis programlarına ulaşılabilmektedir. 

İstanbul Designer

istanbul designer admin

1996 yılından itibaren Elektrik-Elektronik, Bilgisayar donanımı ve yazılımı konularında lise eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında 2000-2004 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde çeşitli programlama dilleri ile Uzaktan Eğitim Yöntemleri eğitimleri almış bunların üzerine farklı sektörlere hitap eden eğitim yazılımları ve uzaktan eğitim projeleri geliştirmiştir. Dünyada ilk …

 

Copyright © 2022 İstanbul Designer | Designed by İstanbulDesigner |

Yukarı Çık